Alba Çok İnat Etti Ama Pana Müthiş Oynayıp Kazandı

Alba Çok İnat Etti Ama Pana Müthiş Oynayıp Kazandı
Turkish Airlines Euroleague’de sıkıntılı günler yaşayan Alba Berlin evinde transferde çılgın hamleler yapan Panathinaikos’u konuk etti.
Maçın özellikle ilk yarısında müthiş oynayan ve 60 sayı bulan Panathinaikos 2.yarıda çok zorlansa da Grigonis ve Mitoglou’nun çok iyi performası ile 99-85 ile kazanmayı bildi.
Alba Berlin oyunu hiç bırakmayıp özellikle Procida’nın etkili performansı ile oyunun içinde kalmayı başardı. Alba Berlin her yaklaştığında Panathinaikos karşı tepki verip farkın 6 sayının altına düşmesine izin vermedi. Lessort ilk yarıda boyalı alanda büyük fark yarattı. İki takım da çok erken top kullanmayı tercih edince aşırı yüksek tempoda oynanan bir maç oldu.
Koç Israel Gonzalez 2. yarıda döndüğü alan savunması ile Panathinaikos’un hızını keserken maça da ortak oldu. Ancak oyuncu kalitesi çok yüksek olan Panathinaikos maçı kazanmayı başarıp 3. galibiyetini aldı.
Sezon boyunca Panathinaikos bir daha bu kadar iyi oynar mı bilemiyorum ama Alba Berlin’in bu inatçılığı ile bir çok takımın uykularını kaçıracağı kesin.
Seyir zeki ve temposu yüksek maç keyif verirken salondaki çok şık ortam da iki takım taraftarını mutlu etti.
SAYMAN

Panathinaikos’ta Dinos Mitoglou 24 sayı – 10 ribaund ile öne çıkarken Marius Grigonis 16 sayı – 4 ribaund, Kostas Sloukas 14 sayı – 6 asist – 4 ribaund, Luca Vildoza 13 sayı – 4 asist, Aleksander Balcerowski 11 sayı – 3 asist, Jerian Grant 7 sayı – 8 asist, Mathias Lessort da 8 sayı – 6 ribaund ile oynadı. Yunan devinde yeni transfer Kendrick Nunn ise 6 sayı – 1 asist ile maçı tamamladı.

ALBA Berlin’de Sterling Brown 17 sayı – 4 ribaund, Johannes Thiemann 16 sayı – 6 ribaund, Gabriele Procida 13 sayı – 3 ribaund, Malte Delow 9, Yanni Wetzell ve Louis Olinde 8 sayıyla mücadele etti.

1. çeyrek: 26-27
2. çeyrek: 47-60
3. çeyrek: 70-82
4. çeyrek: 85-99

 

 

 

 

İSTATİSTİK: EUROHOOPS