“Ağlıyordum, Çok Duygusal Bir Andı”

“Ağlıyordum, Çok Duygusal Bir Andı”

EuroLeague’in 19. haftasındaki Kızılyıldız maçından önce AS Monaco koçu Sasa Obradovic duygusal anlar yaşadı…

Sasa Obradovic, AS Monaco taraftarlarına ve Aleksander Nikolic Salonu’nun zeminindeki Kızılyıldız logosunu öpmesine gelen reaksiyonlara seslenerek davranışının sebeplerini açıkladı, Belgrad ekibiyle olan geçmişine ve bağına değindi.

AS Monaco’nun Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Obradovic, maç öncesinde yaşanan durum hakkında “Kızılyıldız maçı öncesindeki jestim hakkında insanların benim konumumu anlaması için bir şeyler söylemek zorunda hissediyorum. Buradaki herkes Monaco’ya tamamen bağlı olduğumu bilmeli.” cümlelerini kurdu.

Obradovic ve takımı, Turkish Airlines EuroLeague’in 19. haftasında Belgrad’da oynanan maçta ağır bir yenilgi aldı. Bu yenilgiyle birlikte Monaco yedinci mağlubiyetini yaşadı.

Sırp koç, gençlik günlerini ve Kızılyıldız’da hem oyunculuk hem de koçluk deneyimi yaşadığı günleri hatırladı:

“Büyürken Kızılyıldız taraftarıydım. Ailem ve herkes Kızılyıldız taraftarı olduğumu bilirdi. Kulüp tarihine büyük bir imza bıraktım. Kulüpten ayrıldığımda ise resmen terk edilmiştim. Sokaklarda bile insanlar benim hakkımda çok konuşmadı.”

53 yaşındaki Obradovic, Kızılyıldız ile yollarını göreve geldikten altı ay sonra, 2020-21 sezonunun ortasında ayırmıştı. Oyunculuk günlerinden hak ettiği “kulüp efsanesi” sıfatıyla geldiği kulüpten normal sezona yaptığı kötü başlangıcın ardından yollanmıştı.

“Beni hem bir insan hem de bir koç olarak yok etmek istediler. Yaşananlar beni çok üzdü.” diyor Obradovic.

“Maça gelirken taraftarlardan spontane bir şeyler yaptı. Ağlıyordum. Çok duygusal bir andı. Minnettarlığımı belirtmek için bir şey yapmalıyım gibi hissettim. Herkes gerçekten çok duygusaldı.”

 

Obradovic, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Ben de o hareketi yaptım fakat herkes beni tamamıyla anlayabilir. Çünkü şu an buradayım. Her zamanki yüksek seviyedeki adanmışlığımı ve profesyonelliğimi, işimi en iyi şekilde yapma arzumu göstermek için her şeyi yaparım. Umarım herkes maçtan önceki davranışımı anlar ya da en azından anlaması daha kolay olur.” 

 

 

EUROHOOPS