“Achille Polonara İçin Pazarlıklar Zor Geçmedi”

“Achille Polonara İçin Pazarlıklar Zor Geçmedi”

Zalgiris Kaunas’ın GM’i Paulis Motiejunas, takımın son iki transferinin ardından konuştu.

Zalgiris Kaunas için son birkaç gün çok hareketli geçti. Öncelikle temsilcimiz Fenerbahçe Beko’yu konuk ettikleri maçta Keenan Evans’ın yaşadığı sakatlıkla sezonu kapatması büyük şok yarattı. Ardından Litvanya temsilcisi bu sezon Anadolu Efes‘te forma giymiş iki oyuncu Isaiah Taylor ve Achille Polonara’yı kadrosuna kattı.

Takımın genel menajeri Paulius Motiejunas da bu iki transferin ardından yerel basına verdiği demeçlerle süreci aktardı:

“Bir 4 numara düşünmeye başlamıştık. Achille Polonara da listemizdi, son ana kadar düşünüyorduk. Sonrasında pazarlıklar başladı ve Keenan Evans’ın kaybıyla birlikte zorunlu bir sebebimiz de oldu. Achille’nin takıma geldiği senaryoda bir oyun kurucumuz olmadığı sürece daha güçlü hale gelmediğimizin farkındaydık.Taylor’ın menajerine hala maçta bençte oturuyorken mesaj attım. Seçenekleri biliyorduk. Achille için son ana kadar her şeyin oturmasını bekleme süreci bizim için bu şekilde gerçekleşti. Pazarlıklar zor geçmedi çünkü halihazırda ne istediklerini biliyorduk. Üzülmeye vaktimiz yoktu. Keenan ve menajeriyle günün ilk kısmında konuştuk, sonra da yeni oyuncuları aramaya başladık. Anadolu Efes ve EuroLeague ile konuştuk.”

EuroLeague ekiplerinden Virtus Bologna da Achille Polonara’yı transfer etmek istese de İtalyan forvetin seçimi Zalgiris‘ten yana oldu. Motiejunas da bu durum hakkında şunları söyledi:

“Kulübün konumunu görüyor. Onun durumu Litvanyanlı bir oyuncunun Litvanya’ya dönmeyi aramasına benziyor. Ya İtalya’da İtalyan olarak oynarsınız ya da kendinizi yurtdışında geliştirmeye çalışırsınız. Onunla görüştük. Şansını bulacak, Rolands Smits ile birlikte bu takımın önemli parçalarından biri olacak.

Kararı oyuncu kendi verdi fakat biz de savaşmak istediğimizi söyledik. Sıralamalarda gayet iyi konumdayız. Vitoria’da ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Fenerbahçe‘de biraz formu düştü. Anadolu Efes‘te şans bulamadı. Virtus’ta onun pozisyonunda birçok oyuncu var. Burada daha az rekabetin olması onun için önemli olmuş olabilir.”

 

 

EUROHOOPS