“Acelem Yok, Yarın Bile Dönebilecek Durumdayım”

“Acelem Yok, Yarın Bile Dönebilecek Durumdayım”

Real Madrid’in eski koçu Pablo Laso, Kral Kupası’nda açıklamalarda bulundu.

Pablo Laso, İspanya Kral Kupası’nın ikinci gününde en çok öne çıkan isimlerden biriydi. Turnuvanın ilk gününde Laso’yu göremesek de ikinci gün tecrübeli başantrenör saha kenarındaki koltuklarda yerini almıştı. Eski Real Madrid Koçu, RAC1’e verdiği röportajda saha kenarına dönmeye hazır olduğunu açıkça belli etti.

 

“Dönmek için acelem yok fakat yarın bile dönebilecek durumdayım.” dedi Laso. Real Madrid‘ten sağlık sorunları sebebiyle ayrıldıktan sonra Laso, başka bir görevde yer almadı. Bu durum ise tecrübeli koçu endişendirmiyor, kendisi için doğru fırsatı bekliyor:

“Benim için NBA’e gitmenin iyi olduğunu düşünmüyorum. Şu anda gideceğim yer Belgrad olurdu, Obradovic‘ten bir şeyler öğrenirdim.”

İspanya dışında koçluk yapmasa da bu durum Laso’ya şu anda hiç olmadığı kadar gerçek ve çekici bir seçenek olarak geliyor:

“Xavi Pascual bana hep yurtdışına gitmemi söylüyor. ACB’den ayrıl diyor. Ben de bu düşünceye şu an daha yakınım.”

Laso’nun Real Madrid’ten ayrılışı tartışmalara yol açmıştı. Uzun süre Real Madrid’i Avrupa’nın zirvesinde tutan başarılı antrenör, o günlerden birçok insanla iletişimini sürdürüyor:

“Oyuncularla, Chus Mateo’yla, Florentino Perez ile ilişkimiz hala iyi. Juan Carlos Sanchez ile ise sıfır.”