”79 Sayıyı 25 Asist ile Bulduk, Bu Çok Önemli”

”79 Sayıyı 25 Asist ile Bulduk, Bu Çok Önemli”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin sekizinci haftasında Anadolu Efes, Yukatel Merkezefendi Belediye’ye konuk oldu.

Maçın ilk yarısını geride kapatan Efes, ikinci yarıdaki etkili performansıyla sahadan 64-79 galip ayrıldı.

Galibiyetin ardından Anadolu Efes‘te koç Erdem Can yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu:

“İkinci yarıda oyun planımızı çok değiştirmedik, yapmamız gereken şeyleri daha iyi yapmamız lazımdı. Oyunun içinde kalıp konsantre olmamız lazımdı. Çocuklar ikinci yarıda bunu daha iyi yaptı. Topu daha iyi paylaştık. Sonuçta 79 sayıyı 25 asistle bulduk, bu çok önemli. Topu paylaşmak bizim ilk istediğimiz şey. Bu deplasman şartlarından gelip EuroLeague üzerine oynamak kolay değil. Rakibimizin de ihtiyacı olan bir maçtı ama biz her gün daha iyiye gitmeye konsantre oluyoruz. Umarım bu maç da bize yardım eder.” 

Koç Erdem Can, maçtan önce ise Shane Larkin, Tibor Pleiss ve Elijah Bryant’ın sakatlıklarına yönelik şu ifadeleri kullanmıştı:

“Evet, yorucu bir takvimden geliyoruz. 2 deplasman maçı oynadık. 3 tane oyuncumuzu sakatlığından dolayı kaybetmiş durumdayız. Shane Larkin, Elijah Bryant ve Tibor Pleiss’in ciddi sakatlıkları var. Bunu EuroLeague’e bir şekilde pozitif taşımaya çalışacağız ancak burada oynarken de bu eksiklikleri düşünmeden elimizden gelen mücadeleyi ortaya koymaya çalışacağız. Denizli takımının galibiyete çok ihtiyacı var ve evlerinde iyi oynuyorlar. Zor bir maç bizi bekliyor.”

 

 

EUROHOOPS