”10 Pozisyon Daha Fazla Oynadık Ve Öyle Kaybettik”

Turkish Airlines EuroLeague’de olaylı çeyrek final serisinde Real Madrid, deplasmanda üst üste iki galibiyet alarak Partizan serisinde durumu 2-2’ye getirdi.

Siyah-beyazlılar, yokluğu ciddi şekilde hissedilen Kevin Punter döndüğü zaman serinin son maçında daha güçlü olacak.

10 Mayıs’ta oynanacak son maç öncesinde Mozzart Sport’a konuşan Partizan baş antrenörü Zeljko Obradovic, takımının dördüncü maçtaki üçlük yüzdesinin (%26) ve serbest atışların (19’da 10) altını çizdi.

“Real’i galibiyetinden dolayı kutluyorum. Maçı bir ribaunt belirledi. Tavares’in (hücum ribaundu sonrası) basketi… Sonrasında iki boş şutumuz vardı ama isabet bulamadık. Beşinci maça daha iyi hazırlanıp neleri değiştirebileceğimizi göreceğiz. İstatistiklere baktığınızda Real’den 10 şut fazla kullandık ve aynı sayıda serbest atışımız var. Yani 10 pozisyon daha fazla oynadık ve öyle kaybettik. Boş şutları kaçırdık, bir önceki maçta olduğu gibi aceleci davrandık.”

Zeljko Obradovic, Belgrad’da yaşanan silahlı ilkokul saldırısına da atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Yaşadığımız bu inanılmaz koşullarda, bu büyük trajedide tüm kalbiyle yanımızda olan taraftarlarımıza teşekkür ederim. Söz verebileceğim tek şey beşinci maça mümkün olduğunca iyi hazırlanmaya çalışacağımızdır”

Basın mensuplarından biri, Danilo Andusic’in sezonun en iyi maçlarından birini oynadığını belirtti.

“Ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Tek bir oyuncu hakkında konuşamazsınız, bu her zaman takımla ilgili. Danilo da dahil olmak üzere herkes daha iyisini yapmalı.”

Obradovic, galibiyet şanslarını artırmak için üçlük yüzdelerini geliştirmeleri gerektiğini belirtti.

“Maçın zihinsel hazırlığı tek bir şeye bağlı olacak. Real alan savunması oynuyor ve biz adam adama. Savaşıyoruz, uğraşıyoruz, çözümler buluyoruz ama üç sayılık atış yüzdemize bakarsak kazanmak zor. Şut yüzdemizi geliştirmeliyiz, eğer bunu yapabilirsek galibiyet şansımız daha iyi olacak”

Tecrübeli çalıştırıcı, takımının kaçırdığı serbest atışlara da değindi:

“İstatistikler ortada. Aynı sayıda serbest atış denemesi yaptık ama onlar 17, biz 10 isabet bulduk. Üç sayı ve serbest atışlarla ortaya farklı bir oyun çıkabilirdi. İstanbul’da kaçırmadan şut atıyorduk, şimdi ise… Oradakilerle buradakilerin hepsi aynı oyuncular. Bunu da düzeltmeye, halletmeye çalışacağız.”

 

 

 

 

EUROHOOPS