Voronkova oyuncularımız için harika bir örnek

Rus ekolü sporda çok enteresan bir yapıya sahip. Onlar hayatlarını sadece çalışıp üretmek üzere kurarlar. Lüksleri yoktur. En büyük hedefleri kendilerini çok daha iyi seviyeye getirebilmek için inanılmaz çalışmaktır ve tabi ki üretmektir.

Eczacıbaşı’nın bu sene transfer ettiği Rus Smaçör Irina Voronkova bu şablonun en iyi örneklerinden biri.  Rusya’da başlayan, kariyeri boyunca Dinamo Moskova, Dinamo Kazan, Zarechie Odintsovo, Dinamo Kazan ve Lokomotiv Kaliningrad takımlarında oynadı. Rus smaçör, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda forma giymesinin yanı sıra birçok milli başarıya da imza attı. Ama net bakarsanız bir çok şeyi çoktan aştığını ve yaşamında sadece Aile ve Voleybol olabileceğini görebilirsiniz. Mesela Eczacıbaşı Kulübü ona Eczacıbaşı Kulübünde oynadığı tüm dönem için kullanmak üzere Masereati ya da Ferrari verse Irina muhtemelen ‘2000 model Moskovich bana yeter’ der..gözü yüksekte olmaz..sadece Sportif alandaki başarıya konsantre mütevazi bir yaşam ister…neden mi söylüyorum? Rus sporcular reklamı değil huzuru sever…bilmem net anlatabildim mi?

Irina sahada tam bir takım sporcusu nasıl olunur sorusunun yanıtını veriyor. Voleybolcu değilim ama kumaş aynı. Eczacıbaşı müthiş bir transfer yapmış. Gösteriş 0 (SIFIR) Performans on (10) numara….

Irina’nın ülkemiz sporcularına en iyi örnek olması dileklerimle…