Vakıfbank Egonu ile kazandı

Vakıfbank Egonu ile kazandı

Misli.com Voleybol Liginin derbi maçında Vakıfbank evinde güçlü rakibi Fenerbahçe’yi 3-1 yenip önemli avantaj sağladı.

Önceki hafta deplasmanda Eczacıbaşı önünde 3-0’lık şok yenilgi alan Kupa Şampiyonu Fenerbahçe ilk 2 sette rakibi ile mücadeleden çok uzaktı. Fenerbahçe 3.sette Arina Federotseva’nın müthiş oyunu ile seti kazanıp umutlandı. 4.set oyunu geriden takip etmesine rağmen Fedoretseva’nın müthiş hücumları ile sayı avantajını eline geçirmesine rağmen özellikle Egonu’ya karşı blok savunmasında çok yetersiz kalınca Vakıfbank rakibini önce yakaladı ve sonra da seti kazanıp 3-1’lik galibiyete imza attı.

Daalderop maçın tamamında çok etkili görünürken Gabi çok kritik sayılara imza attı..3 ve 4. setlerde ise Zehra Güneş’in blok ve kısa pas hücumları çok etkili oldu.

Fenerbahçe’de ise Meliha’nın etkili oyunu çok olumluyken Vakıfbank’tan transfer edilen Meryem Boz’un neden çok az süre aldığı anlaşılamadı. Kupa maçının yıldızlarından biri olan Lazareva ise hücumlarda istediği pasları bulamayınca çok etkisiz kaldı. Macris tabi ki çok iyi pasör ama Fenerbahçe Takımının oyuncularının özelliklerini kavrayana dek sıkıntı bitmeyecek gibi duruyor. Basketbol Kadınlar Liginin kanayan yarası olan bazı yabancıların sezonun yarısına kadar başka liglerde oynayıp takıma çok sonradan katılmasını sıkıntıları sürecek gibi duruyor. Fenerbahçe geçen yıl Vargas ile bu sorunu yaşarken bu sezonda da aynı sorun ile karşı karşıya kalması tuhaf. Fenerbahçe Basketbol Kadın Takımı da 1 TIK sonrasını düşüneyim derken Avrupa’da maç kazanamaz duruma geldi..

Naçizane !!!