Telekom yakaladı ama yetmedi

Telekom yakaladı ama yetmedi

Türk Telekom 7Days EuroCup 7. hafta maçında Gran Canaria ile karşılaştı. 20 sayıdan dönerek maça ortak olan Türk Telekom’un bu mücadelesi yetmedi ve maçı 81 – 88 kaybetti.

Eurocup temsilcilerimizden Türk Telekom evinde İspanyol temsilcisi Gran Canaria’ya mağlup oldu ve resmi maçlardaki 12 maçlık yenilmezliği sona erdi. Gran Canaria 81-88’lik skorla maçtan galip ayrıldı.

İspanyollar iyi başladı

Ankara Arena’da oynanan Türk Telekom – Gran Canaria karşılaşmasında ilk çeyrek İspanyol ekibin üstünlüğü ile bitti. İspanyol takım Gran Canaria ilk çeyreği 28-19 önde bitirmeyi başardı.

 

 

İlk yarıda misafir üstünlüğü

Türk Telekom’un B Grubu rakibi Gran Canaria ilk yarıyı da ilk çeyrek gibi üstünlükle bitirmeyi başardı. İspanyol takım ilk yarıyı Türk Telekom’a 18 sayı fark atarak 37-55 önde bitirdi ve 3. çeyreğe üstünlükle başladı.

3. çeyrekte fark azaldı

Gran Canaria’nın 18 sayı farkla başladığı 3. çeyrekte Türk Telekom aradaki farkı azalttı. EuroCup B Grubu ekiplerinin karşılaştığı maçın 3. çeyreği 70-64 Gran Canaria üstünlüğü ile sonlandı. İspanyol ekip son çeyreğe de üstünlükle girdi.

20 sayı yetmedi

Türk Telekom 20 sayıdan dönerek maça ortak oldu ancak bu yetmedi ve Gran Canaria galibiyetin sahibi oldu. İspanyol ekip maçın son çeyreğinde 88-81 üstünlük ile Ankara Arena’dan galip ayrılmayı başardı.

Don Inglis’ten double-double

Gran Canaria’nın Fransız oyuncusu Don Damien Inglis maçtaki performansı ile öne çıktı. 27 yaşındaki basketbolcu Türk Telekom’a karşı 14 sayı, 10 ribaunt ve 4 asist ile oynayarak double-double yapmayı başardı.

 

 

AJANSSPOR