Petkim’den çok değerli galibiyet

Petkim’den çok değerli galibiyet

MilliTakım arasında hastalık ve sakatlıklar ile sıkıntılı bir süreç geçiren Petkim,evinde konuk ettiği Büyükçekmece Basketbolu İsmail Cem Ulusoy’un harika performansı ile 79-75 mağlup edip 4.galibiyetini alıp rahatladı.

Ege Arar dün hastaneden çıktı ama tam geri dönüş sağlayamadığı için kadroda ye almadı.

Maçın başından itibaren hep Petkim kaçtı,Büyükçekmece Basketbol kovaladı. İstanbul ekibi bazen rakibini yakaladı ama maçı kazanacak hamlelerde başarılı olamadı.

Petkim, Simmons-Aldridge-Prewitt üçlüsü ile skor bulurken Cem Ulusoy maçın en kritik oyuncuydu. Hem savunma yaptı,hem takımı oynattı,hem de skora müthiş katkı yaptı. Özellikle son periyot attığı çok kritik üçlüklerle ön plana çıktı.

İki takım da oldukça fazla hata yaparken Crawford’un geç devreye girişi Büyükçekmece için büyük sıkıntı oldu.

Petkim’de 6 ve Büyükçekmece’de 7 oyuncu skor üretirken 2 takımın da kullanabildiği serbest atışlar inanılmaz şekilde düşük seviyede kaldı. Bunun ana nedeni çok erken kullanılan 3 sayılık atışlar oldu. Petkim takım olarak daha iyi organize olurken Büyükçekmece sadece Crawford’un tercihleri üzerinden hücum edebildi. İstanbul ekibinde Metehan Akyel 6 sayı da kalsa da dikkat çekici bir performans sergiledi. Yerli uzun sıkıntısı büyük iken bazı kulüplerin dikkatle takip etmesi gerekir diye ibare bırakıyorum !!!

Ribaundlar’da 35-30-Asistlerde 24-19 Petkim ve top kayıplarında 11-10 Büyükçekmece avantaj sağladı.