Muhteşem Milano zirveyi karıştırdı

Euroleague’de zirveyi yakından etkileyecek maçta Armani Jeans Milano evinde konuk ettiği zirve adayı Monaco’yu inanılmaz bir geri dönüş ile 79-71 yenip zirveyi karıştırdı.

İlk periyot istediği Basketbolu oynayıp 24-21 üstünlük sağlayan Milano 2.periyot adeta durdu. Sadece 10 sayı üretebilen İtalyan ekibi potasında 26 sayı görüp görüp devreyi 47-34 geride tamamladı.

 

 

3.periyot her şey daha da kötü gitti. Koç Messina diskalifiye oldu. Fark 17 sayıya yükseldi. Son periyota 62-51 geride giren Milano başta Ricci ve Melli olmak üzere inanılmaz bir direnç ortaya koydu. Billy Baron muhteşem oynadı ve 10/6 üçlük yüzdesi ile 23 sayıyı yakalayıp maçın yıldızı oldu. Ricci ise son periyot inanılmaz oynadı. Brandon Davis maça damga vuran diğer isim olurken maçı 14 sayı ile tamamladı. Devin Hall ise 12 sayı ile galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Monaco’da ise Mike James 10/2 üçlük ile 24 sayı 4 ribaunt 5 asist 5 top kaybı ile maçın skoreri oldu ama evine üzülerek döndü. Ellie Okoba 16 ve Alpha Diallo 10 sayı ile katkı verdiler. Fenerbahçe Beko ve Barcelona’nın kaybettiği haftada Monaco inanılmaz bir fırsatı kaçırmış oldu.