Metecan Itoudis ile resmen sınıf atladı

Metecan Itoudis ile resmen sınıf atladı

Pazar günü Sinan Erdem’de Galatasaray Nef’i yenmeyi başaran Fenerbahçe, Fransa ve İtalya deplasmanlarında kazanıp moralli geldiği maçta özellikle maçın son periyotunu oldukça dominant oynayıp farkı 13 sayıya kadar çıkarmıştı.

Sarı-lacivertliler bu sezon özellikle savunmada ve birlikte düşünüp hareket etme konusunda resmen mutasyona uğradılar. Özellikle Koç Dimitris Itoudis ile gerçekleşen birliktelik sonrasında hem savunma ve ribaundlardaki çok olumlu farklılık hem de hücumdaki uyum dikkat çekici boyutlara ulaştı. Kaybettiği gün bile alkışı hak eden mücadele ortaya koydu. Kaptan Melih Mahmutoğlu başta olmak üzere bir çok Türk oyuncu çok önemli gelişim gösterdi. Dün maçın ilk yarısında Türk oyuncuları fazlaca kullanıp güven veren Itodis’in bu çabasına Metecan ve Şehmuz çok şık yanıt verdiler. Savunma ve hücumda çok iş yaptılar. Halbuki sarı-kırmızılı takım yerli oyunculardan beklediği katkıyı alamadı. Maça iyi başlayan Göksenin 2. yarıda düşüş yaşadı. Sadık Emir hücumda beklenenden çok uzaktı. Mahir ise sadece savunma bölümünde direndi ama hücumda pek görünmedi.

Milli Takımın başarısı için yerli oyuncu katkısının Türkiye ve Avrupa’da artması gerekiyor. Umarım Metecan’ın gösterdiği inanılmaz gelişim ve kazandığı özgüven diğer yerli oyunculara da örnek olur. Fenerbahçeli forvet rakibin en zorlu skorerini savunurken hücumda da özellikle son maçlarda inanılmaz üç sayılık katkı veriyor Çembere gidişleri ve topsuz oyunları da başka seviyeye geldi. Koçun en güvendiği oyuncular arasına girdi. En önemlisi Itoudis ona sınırsız dış atış yetkisi vermiş gibi duruyor çünkü pozisyon geldiğinde hiç tereddüt etmeden atıyor ve başarılı oluyor. Demek ki çalışıp Koç’a gereken mesajı verirseniz yollar açılıyormuş. Metecan oynamadığı için somurtup kenarda oturanlara da örnek olsun. Oyuncunun çalışmaktan başka işi yoktur. Oynatılmıyorsa daha fazla çalışmalıdır. Başarılı oldukça omuzlar ve baş dikleşir. Bu da güzel günlerin gelmekte olduğunun işaretidir.

Metecan’a kocaman alkış ve teşekkür..çünkü bütün somurtup oturan motivasyonsuz yerli oyunculara örnek oldu. Çalışan kazanır çalışmayan da TBL’ye gider…ya da çok az anılarak küme düşme hattının oyuncusu olur…Seçim sizin !