“Maçta yönetimsel hataların olduğu bir gerçek”

“Maçta yönetimsel hataların olduğu bir gerçek”
İstanbul’da oynanan Darüşşafaka-Pınar Karşıyaka karşılaşma sonrası Pınar Karşıyaka Koçu Ufuk Sarıca, açıklamalarda bulund. Kulüp resmi internet sitesine konuşan Sarıca, “Bugüne kadar kazandığımız önemli deplasman galibiyetlerine bir yenisini ekledik. Darüşşafaka güçlü bir takım, sert oynuyorlar. İlk yarıda kusursuz bir savunma anlayışımız vardı, aynı zamnda da hücumda topu paylaştık. Bütün maçı açık ara önde götürdük ancak ikinci yarıda maçtaki sertlik iyice arttı.

Söymeleliyim ki basketbol dışında bir sertlik vardı. Biz de hata yapıp zaman zaman tek topa, tek pasa oyunlar oynamaya başlayınca Darüşşafaka da karşılık verme şansı buldu. Yine de biz daha sakin kalıp son bölümü de iyi oynayıp, böylesine sert geçen bir maçın sonunda syakta kalarak kazanmak önemliydi.

Bizim kendi aramızda düzelteceğimiz, konuşacağımız, çalışacağımız şeyler olacak. Şunu da söylemeliyim ki, kazanıp kaybetmenin dışında, maçta yönetimsel hataların olduğu da bir gerçek. Bu bir basketbol müsabakası ve kurallar çok belli. Her takım, her oyuncu için aynı kuralların geçerli olması gerek. Bütün ekibimi galibiyetten ötürü kutluyorum” dedi.