”Kötü oynadığımız zamanlarda çıkıp savaşıyoruz”

”Kötü oynadığımız zamanlarda çıkıp savaşıyoruz”

Galatasaray Çağdaş Faktoring’in EuroCup Women C Grubu’nda güçlü rakibi Enea Gorzow’u devirdiği mücadele sonrasında Başantrenör Alper Durur ve oyuncularımız açıklamalarda bulundu.

İlk periyotta geri düşmemize rağmen Galatasaray’a yakışan şekilde savaşarak maçı kazandıklarını ifade eden Alper Durur, “Oyuna kötü başladık ve geri dönmek için çok efor harcadık. Maçı koparacak duruma gelmişken geri dönüş yaptılar. Rakip Polonya liginde de yenilgisizdi. Beş oyuncusu da üç sayı atabiliyor. Sonunda Galatasaray’a yakışan şekilde sonuna kadar mücadele ettik. Bu mücadelemizin karşılığını aldık. Setlerimiz tam oturmadı. Kötü oynadığımız zamanlarda çıkıp savaşıyoruz. Bazı bölümlerde iyi oynuyoruz ama kazanmak için sonuna kadar elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Çocukları tebrik ediyorum. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

Kaptan Işıl Alben, müthiş taraftar desteğine vurgu yaparak, “Çok iyi bir taraftarımız vardı. Müthiş destek verdiler. Maçı onlar kazandı diyebiliriz. Galip geldiğimiz için mutluyuz. Sahada geliştirmemiz gereken noktaların farkındayız. Sezonun ortasına yaklaşmış olsak da şu an için yeni bir takımız.” ifadelerini kullandı.

Pelin Bilgiç ise, “Taraftarımıza çok teşekkür ediyoruz. Böyle atmosferlere ihtiyacımız var. Çok mutluyuz. Kazanmamızda büyük payları var. Çok iyi oynadığımızı söyleyemem. Kazanmak önemliydi. Avrupa’da galibiyetle devam etmek istiyoruz” dedi.