Kafkaf liderlik için sahada

Kafkaf liderlik için sahada
Hafta sonu İstanbul’da 2 uzatma sonunda Anadolu Efes’i yenmeyi başarıp keyfi yerine gelen Pınar Karşıyaka, Şampiyonlar Ligi B Grubu beşinci maçında  Telekom Baskets Bonn’u konuk edecek.
Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda mücadele 20.00’de başlayacak ve Tivibuspor’dan yayınlanacak.

İki takım arasında Almanya’daki karşılaşmayı 83-71 Telekom Baskets Bonn kazanmıştı. Karşıyaka bugünkü maçta en az 13 sayıyla galip gelirse son haftaya girilirken grup birinciliğine yükselecek.

 

 

Salonun tam dolu olması ve muhteşem bir atmosferin oluşacağı tahmin ediliyor. Anadolu Efes maçı öncesinde de antrenmanlarda çok keyifli görünen Pınar Karşıyaka dün yine çok keyifli bir antrenman yaptı. Takıma yeni transfer olan oyuncularının uyum sürecini atlattığı net olarak görünüyor. Mc Collum ve Kuzminskas transferleri ile Pınar Karşıyaka’nın çok doğru adımlar attığı anlaşılmış oldu. Bu arada Delgado gibi bir pivotu alabilmek de önemli bir öngörü ve beceri. Ayrıca geçen sene uyuşmayan kimya ve sakatlıklarla büyük sorunlar yaşayan ve beklediği hedeflere ulaşamayan İzmir ekibinde Koç Ufuk Sarıca’nın da fark yarattığı açıkça görünüyor. Bu akşam ki maç Kafkaf için altın değerinde olacak.