FIBA Kıtalararası Kupa 2023 Tenerife’de Düzenlenecek

FIBA Kıtalararası Kupa 2023 Tenerife’de Düzenlenecek
Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Kıtalararası Kupa, 2023 yılında  İspanya’nın Tenerife kentinde gerçekleştirilecek. Peki ne zaman başlayacak ve ne zaman sona erecek? İşte katılan takımlar dahil tüm detaylar…

2023 FIBA Kıtalararası Kupa Ne Zaman Olacak?

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Kıtalararası Kupa, 2023 yılında 10-12 Şubat tarihleri arasında oynanacak. Zorlu karşılaşmalar İspanya’nın Tenerife kentinde gerçekleştirilecek.

2023 FIBA Kıtalararası Kupa’sına kimler katılacak?

FIBA Kıtalararası Kupa 2023’te Lenovo Tenerife, Rio Grande Valley Vipers, So Paulo ve U.S. Monastir takımları mücadele edecek. Zorlu karşılaşmalar 12 Şubat’ta sona erecek.

Hangi salonlarda oynanacak?

İspanya’nın Tenerife kentinde gerçekleştirilecek olan FIBA Kıtalararası Kupa 2023, FIBA Kıtalararası Kupa 2020’nin yanı sıra FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası 2018 Finali ve Basketbol Şampiyonlar Ligi (BCL) 2017 Dörtlü Finali’ne ev sahipliği yapan Santiago Martin Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Eşleşmeler belli oldu mu?

Turnuvada ev sahibi, son BCL şampiyonu Tenerife, NBA Gelişim Ligi 2022 şampiyonu Rio Grande Valley Vipers, Basketbol Afrika Ligi 2022 şampiyonu olan Tunus takımı U.S. Monastir ve BCL Amerika şampiyonu Sao Paulo mücadele edecek.

”Basketbol’un iyiliği için”

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, İspanya’da düzenlenecek olan kupa hakkında açıklamalarda bulundu. Zagklis, “FIBA Kıtalararası Kupa, FIBA’nın küresel olarak basketbolun iyiliği için, uluslararası kulüp müsabakalarının manzarasını

şekillendirmeye yönelik stratejik çabalarının başında yer almaktadır” dedi.

Üçüncülük maçı ne zaman?

FIBA Kıtalararası Kupa 2023’ün kura çekimi ocak ayının başlarında yapılacak olup, etkinlik 10 Şubat Cuma günü oynanacak iki yarı final karşılaşması ile başlayacak ve 12 Şubat Pazar günü final ve üçüncülük maçı ile sona erecek.
FIBA Kıtalararası Kupa’nın en başarılı kulübü beş kez şampiyonluğu kazanan Real Madrid’dir.