“Fenerbahçe’ye teklif ile gittik”

“Fenerbahçe’ye teklif ile gittik”

Türkiye’nin ev sahipliğinde 14-18 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası öncesi Burhan Felek Voleybol Salonu’nda basın toplantısı düzenlendi.

Son yıllarda uluslararası seviyede birçok önemli organizasyonu başarıyla düzenleyen Türkiye Voleybol Federasyonu, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 14-18 Aralık tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek şampiyonada Türkiye’yi; Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank temsil edecek. Organizasyon öncesi Burhan Felek Voleybol Salonu’nda bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacı ve federasyon yöneticileri katıldı.

Mehmet Akif Üstündağ: “Gönlümden geçen iki Türk takımının finale çıkması”
Türkiye’nin her geçen gün biraz daha voleybol ülkesi olduğunu dile getiren Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Türk Voleybolu her geçen gün nasıl ileriye dönük ivme kazandığını görmekteyiz. Gerek Ülke bazında gerekse kulüp düzeyinde voleybolu ne kadar iyi bir şekilde temsil ettiğimizi zaten görüyoruz. Ben bu alanda destek sağlayan tüm kurum ve kulüplere teşekkür ediyorum. Geçen sene Ankara’da gerçekleşen bu organizasyonu bu sene Antalya’da düzenleyeceğiz. Bu organizasyona 2 takım ile katılmamız da ülke olarak bize ayrı bir keyif vermekte. Biz ülke takımları ile bu turnuva genelinde V. Bank 4, Eczacıbaşı Dynavit 2 ve Fenerbahçe 1 kez olmak üzere toplamda 7 şampiyonluk yaşadık. Bu senede isteğimiz ve gönlümüzden geçen iki Türk takımının finale çıkmasıdır” dedi.

“Fenerbahçe’ye yine bir teklif ile gittik ama…”
Bu tarz turnuvaların organizasyon ayağının oldukça titiz ve zor bir süreç olduğunu söyleyen Mehmet Akif Üstündağ, “Antalya’da 14-18 Aralık tarihleri arasında yine iki Türk takımı ile ülkemiz temsil edilecek. Kupanın Türkiye’de kalmasını temenni ediyoruz. Kulüplerimizin, bu güne dek her alanda Türkiye’yi başarıyla temsil ettiğini görmekteyiz. Geçen yıl VakıfBank ve Fenerbahçe ile bu organizasyonda yer almıştık. Bu yıl da Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank ile organizasyonda tüm iddiamız ile yer alacağız. Tüm açık gönüllülükle söylemek istiyorum ki, biz bu sene Fenerbahçe’ye yine bir teklif ile gittik ama kendileri bu seneki şampiyonanın organizasyon aşamasında yer almayacaklarını dile getirdiler. Bu konuda elini taşın altına koyan ve Türkiye Voleybol Federasyonu ile ortaklaşa hareket eden ve her konuda desteklerini esirgemeyen Eczacıbaşı Spor Kulübüne ve Başkan Faruk Eczacıbaşı’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Antalya’yı seçme sabebimiz salonlarımızın fikstür yoğunluğundan”
Bu sene turnuvanın neden Antalya’da gerçekleştiğine dair sorulan soruya da cevap veren TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Bu şampiyonayı gerçekleştirmemiz için en az 10 bin kapasiteli salona ihtiyacımız vardı ve diğer büyük salonlarımızın fikstürü ve yoğunluktan dolayı Antalya’da gerçekleştireceğiz. Antalya’nın bu mevsimde bizlere sağladığı hava şartları uygun ve salon kapasitesinin yeterliliği bizi Antalya Spor Salonu’na yönlendirdi. İyi ki de Antalya’ya karar vermişiz. Organizasyona sahip çıktılar ve şuan diye bilirim ki bir çok müsabakanın biletleri şimdiden tükendi diyebilirim” ifadelerini kullandı.

Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilmenin zor olduğunu kaydeden Üstündağ, “Bu organizasyonu gerçekleştirmek, Türkiye’ye getirmek ve bu tarz bir organizasyonu Türk halkına yakışır bir şekilde düzenleyebilmek için çabalarından ve katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanımız Dr. Muharrem Kasapoğlu ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum. Biz federasyon olarak Stadyum ve alt yapı olarak bir eksiklik çektik diyemeyiz ama demek istediğimiz şu ki; Türk Voleybolu gerek ülke gerekse kulüpler düzeyinde kendini aşmıştır ve artık bizler hali hazırdaki Voleybol salanlarına sığmıyoruz. Biz artık seyirci sayımız ile Futbol sahalarına talibiz” diye konuştu.