Fenerbahçe’den Avrupa’da ilk yenilgi

Fenerbahçe’den Avrupa’da ilk yenilgi
EV Şampiyonlar Ligi’nde Fenerbahçe Opet, Alman ekip Stuttgart ile karşı karşıya geldi. Zorlu mücadele 2-0 geriye düşen Sarı-Lacivertliler, beraberliği yakalamayı başardı. Fakat karar setini kaybeden temsilcimiz, mücadeleden 3-2 mağlup ayrıldı.

İlk iki set Almanlar’ın

Dengeli başlayan karşılaşmada Fenerbahçe Opet, rakibi karşısında oyunun hakimi olamadı. Stuttgart, ilk seti 25-22 kazandı. Mücadelenin ikinci seti de aynı görüntüyü verdi. Sarı-Lacivertliler, Almanlar’a ikinci seti de verdi. Stuttgart ikinci seti, 25-23 aldı.

 

 

Geri dönüş başladı

Fenerbahçe Opet, Stuttgart karşısındaki geri dönüşe üçüncü sette başladı. Hücum yönünde üstünlüğü eline alan Sarı-Lacivertliler, rakibinin ataklarını da iyi karşıladı. Fenerbahçe Opet, mücadelenin üçüncü setini 25-18 kazanmayı başardı ve durumu 2-1 yaptı.

Beraberlik yakalandı

Dördüncü sete de iyi başlayan Fenerbahçe Opet, kararlı oyununu sürdürdü. Sarı-Lacivertli takım, Stuttgart hücumlarını tıkadı. Bir set daha alsa maçı sonlandıracak olan Almanlar, dördüncü seti de kaybetti. Temsilcimiz, ortaya koyduğu mücadele ile alkış toparken, maçın bu bölümünü 25-22 önde kapattı. Fenerbahçe Opet böylece eşitliği yakaladı ve durum 2-2 oldu.

Sonu mutlu bitmedi

Sarı-Lacivertliler, başlattığı geri dönüşü bitiremedi. Maçın karar setinde Stuttgart, 15-10 kazandı. Fenerbahçe Opet için Almanya deplasmanı mutlu sonla bitmedi. Stuttgart bu setin ardından maçı 3-2 önde tamamladı.

D Grubu’nda ilk mağlubiyet

CEV Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda mücadele eden Fenerbahçe Opet, Stuttgart karşısında kaybederek, bu sezon Avrupa’daki ilk mağlubiyetini aldı. Çıktığı 2 maçta 1 galibiyet, 1 mağlubiyeti bulunan Sarı-Lacivertliler, 4 puanda kalırken, 2. sırada yer aldı.