Fenerbahçe Bourges’i rahat yendi

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, EuroLeague Women yedinci hafta maçında Fransa temsilcisi Tango Bourges Basket’i konuk etti. Karşılaşmayı 83-64 kazanan sarı-lacierttliler, Avrupa’daki 5. galibiyetine imza attı.

Natasha Howard kaydettiği 19 sayıyla takımın skoreri olurken; Iagupova 18, Alperi 14, Meesseman 13, McBride da 11 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Metro Enerji Salonu’nda taraftarların tribünleri doldurduğu karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı kaptanı Melih Mahmutoğlu, oyuncuları Johnathan Motley ve Devin Booker ile eski basketbolcu Birsel Vardarlı Demirmen de izledi.

Ayrıca karşılaşmayı izleyenler arasında 2010-2014 yılları arasında Fenerbahçe formasını giymiş Ivana Matovic de yer aldı. Yönetici Mustafa Kemal Danabaş, karşılaşma öncesi Sırp pivota üzerinde isminin yazılı olduğu bir forma takdim etti.

 

Fenerbahçe maça; Olcay Çakır Turgut, Kayla McBride, Alina Iagupova, Kiah Stokes, Emma Meesseman beşiyle başladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan karşılaşmada Iagupova ve Raca’nın önderliğinde etkili hücumlar yapan Fenerbahçe ilk periyodu 26-17 önde tamamladı. İkinci periyotta ise Natasha Howard ve Alperi Onar’dan hücumlarda önemli katkı alan Potanın Kraliçeleri soyunma odasına 47-25 önde girdi. Konuk ekibin 21 sayı ürettiği üçüncü periyotta Fenerbahçe Alagöz Holding farkın erimesine izin vermedi ve final periyoduna 61-46 önde girdi. Çekişmeli geçen dördüncü periyotta fark 11 sayıya kadar indi: 73-62. Bu bölümde Meesseman ve Alperi ile rakibine yanıt veren Fenerbahçe, son bölümde hata yapmadı ve karşılaşmayı 19 sayı farkla 83-64 kazandı.
Salon: Metro Enerji Salonu

Hakemler: Nicola Perlic (Hırvatistan), Natasa Dragojevic (Karadağ), Nir Meirson (İsrail)

Fenerbahçe Alagöz Holding: Olcay Çakır , Emma Meesseman  13, Kayla McBride 11, Alina Iagupova 18, Kiah Stokes 2, Natasha Howard 19, Alperi Onar 14, Ivana Raca 6, Olivia Epoupa , Merve Aydın

Koç: Marina Maljkovic

Tango Bourhes Basket: Yvonne Anderson 20, Sarah Michel 6, Laetitia Guapo 3, Elodie Godin 10, Kayla Alexander 15, Endene Miyem 10, Pauline Astier , Alix Fuchet

Koç: Olivier Lafargue

1. Periyot: 26-17 (Fenerbahçe Alagöz Holding lehine)

Devre: 47-25 (Fenerbahçe Alagöz Holding lehine)

3. Periyot: 61-46 (Fenerbahçe Alagöz Holding lehine)