Fenerbahçe 5. sette güldü

Fenerbahçe 5. sette güldü
Misli.com Sultanlar Ligi’nin 13. haftasında THY ile Fenerbahçe Opet karşı karşıya geldi. Zorlu mücadelede büyük bir geri dönüşe imza atan Fenerbahçe Opet, ev sahibi ekibi 2-0 geriden gelere, 3-2 yenmeyi başardı.

İlk set oyun üstünlüğü THY’nin

Zorlu mücadelenin ilk setinde oyun üstünlüğünü ele geçiren ev sahibi THY, maça iyi başlayan taraf oldu. THY, Fenerbahçe Opet karşısında ilk seti 25-19 kazanmayı başardı. 

İkinci sette değişen olmadı

Karşılaşmanın ikinci setinde iki tarafın oyununda da değişiklik yaşanmadı. Kontrolü elinde bulunduran THY, Sarı-Lacivertliler’e karşı üstünlüğünü devam ettirdi. Ev sahibi ekip, rakibi karşısında ikinci seti 25-21 kazanarak, durumu 2-0’a getirdi.

Geri dönüş başaldı!

Fenerbahçe Opet, müsabakanın üçüncü setinde geri dönüşü başlattı. Hücumda etkinliğini arttıran Sarı-Lacivertliler, rakibinin ataklarını da kesmeyi başardı. Fenerbahçe Opet, üçüncü seti 25-16 kazanarak, farkı 1’e indirdi.

Karar setine götürdü

Fenerbahçe Opet, üçüncü sette yakaladığı ivmeyi, dördüncü sete de taşıdı. THY’nin reaksiyon vermesi mücadeleyi kızıştırdı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı bölüm bir kere uzadı. Sarı-Lacivertliler, THY’nin maçı bitirmesine izin vermedi ve dördüncü seti 26-24 aldı. Böylece skor 2-2 olurken, maçta karar setine gidildi.

Kararı Fenerbahçe verdi!

Fenerbahçe Opet, karar setine götürdüğü maçı bırakmadı. İlk iki sette THY’nin kazandığı üstünlüğü ele geçiren Sarı-Lacivertliler, maçın sonunu 15-6 bitirdi. Böylece Fenerbahçe Opet, 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2 kazandı.
Fenerbahçe Opet, 10 galibiyet, 3 mağlubiyet ile puanını 30’a yükselterek, Sultanlar Ligi’nin 3. sırasında yer aldı. THY ise 10 galibiyet, 3 mağlubiyet ile 29 puanda kaldı ve 4. sırada bulundu.
AJANSSPOR