”Ege modeli keyif verecek”

 TB2L’DE SEZONA DÖRT MAÇTA ÜÇ GALİBİYETLE BAŞLAYAN EGE ÜNİVERSİTESİ DAÇKA’DA BAŞ ANTRENÖR TİMUÇİN GENÇER UMUTLU KONUŞTU

 

Ege Üniversitesi’nin Darüşşafaka ile güçlerini birleştirmesiyle bu yıl ilk kez Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Ege Üniversitesi Daçka’da Baş Antrenör Timuçin Gençer, lige yaptıkları başlangıçtan son derece memnun olduğunu söyledi. Geçtiğimiz hafta sonu sahasında oynadığı Rino Seramik Porselen’i Mehmet Erim Özgül’ün 24 sayı ve 10 ribaundluk performansı ile 89-82 yenerek dördüncü maçında üçüncü galibiyetini alan Mavi-Beyazlı ekibin teknik patronu, karşılaşma sonrasında verdiği demeçte ‘’Hem sporcu kadromuz hem de antrenör ve yönetici kadromuzda başarılı, genç ve dinamik bir ekiple çalışıyoruz. Çok yeni bir proje olmasına rağmen öngörülenden daha hızlı bir şekilde organize olup misyonumuzdaki çalışma tarzı ve Egeli kültürünü hayata geçirmeye başlamaya başladık. Ege Üniversitesinde öğrenciliği devam eden beş oyuncunun yanı sıra yönetim kadromuzda da hem stajyer öğrenci hem de Ege mezunu arkadaşlar da mevcut. Projenin önemli basamaklarından biri genç Egeli arkadaşlarımızın varlığı olacak’’ diye konuştu.

 

‘Daçka Deneyimiyle Fark Yaratacağız’

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın projeye gösterdiği alaka ve desteğiyle #EgeModeli yaratma yolunda hızla ilerlediklerini kaydeden Gençer, sözlerini ‘’Şanslı olduğumuz bir husus da spor her dönemde hem Ege Üniversitesi hem de şehrimiz İzmir’de hayatın önemli bir parçası olmuştur. Biz de bu kültürü Darüşşafaka deneyimiyle birlikte daha profesyonel ve daha renkli bir noktaya taşımayı hedefliyoruz’’ şeklinde sürdürdü.

 

Dördüncü hafta itibarıyla TB2L’de 4. Sırada yer alan Ege Üniversitesi Daçka, ligin beşinci haftasında bir galibiyetli Karamürsel ile deplasmanda karşılaşacak. 10 Aralık Cumartesi günü oynanacak müsabaka, saat 15:00’te başlayacak.