BARÇA ‘PARAMPARÇA’ !!!

BARÇA ‘PARAMPARÇA’ !!!

Euroleague sezonuna beklenenin çok altında giriş yapıp sevenlerini üzen Anadolu Efes,7.maçında konuk ettiği Barcelona’yı 96-86 yenip derin bir nefes aldı.

Maç ile ilgili fazla yorum yapmayacağım çünkü bugün gündüz saatlerinde neler olması gerektiği ile ilgili uzun ve detaylı bir yazı yazmıştım. Ekstra söyleyebileceğim 1-2 şeyi ekleyerek geceyi kapatacağım.

Bugüne dek hayalet formunda yer alan Mbaye inanılmaz bir dönüş ile gerçek Euroleague oyuncusu oldu. Polonara  ise daha bekleme salonunda!

Efes daha önceki maçlarda bir türlü yapmadığı ya da yapamadığı İT DALAŞI’nı ilk kez yapınca Barça denize döküldü. Fark 25 sayı da olabilirdi ama Laprovittola ve Sertaç’ın üçlükleri daha mantıklı bir görüntü ortaya çıkardı. Efes’in yıldızları yıldız gibi oynarken diğerleri de gerçek rollerine bürününce Efes geri döndü. Bundan sonra geri vites kabul edilemez. Taraftar yine muazzamdı.

Gelelim Barça’ya…..Şeytan Jasikevicius ilk eksi(-) puanı Sertaç’ı Milli Takıma yollamayarak almıştı zaten. Ardından maç içinde çıldırınca hem Vesely hem de Kalinic ile PAPAZ olup köşesine çekilmek zorunda kaldı. Egolar kontrol edilebildiği müddetçe yararlıdır. Ancak Jasi kontrolden çok uzak göründü bu akşam. Bu arada kimlerle dans ettiğinin farkında olmadığını da belirtmeliyim !

Son sözlerimi de ilave edip keyifli geceyi kapatayım. Efes bu akşam bu Basketbol ve motivasyonu yakaladıysa hak eden herkesi anlatmak gerek. Milli Takım ile takımdan uzak kalan Ataman’ın yerine takımı çalıştıran,motive eden,Barça’yı en iyi şekilde anlatıp hazırlayan ve mutlu oyuncu profilleri ortaya çıkaran Koç Yakup Sekizkök’e de alkışı yollayalım. Ataman’ın her sıkıntılı döneminde takımın başına geçip üst düzey performans verip görevi en üst seviyede yerine getiren Sekizkök zaten yanıltmadı. Daha önce de bir çok örnek vardı. Ataman’ın en iyi kararı 8-10 senedir yanından hiç ayırmayıp güvendiği Sekizkök oldu. Bu maçta sakin kalıp Jasi önünde 1-0 öne geçen Ataman da geri dönmüş oldu. En son seyirciye de kocaman alkış. Onlar da zaten baş mimar..

Tebrikler Efes..