Aslan geri adım atmadı ve Caloiaro ile kazandı

Aslan geri adım atmadı ve Caloiaro ile kazandı
Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 9. hafta karşılaşmasında Bahçeşehir Koleji ile Galatasaray Nef karşı karşıya geldi. Konuk ekip baştan sona önde götürdüğü maçı 79-86’lık skorla kazanmayı başardı.

Maçın başından itibaren üstünlüğü belirgin şekilde eline geçiren Galatasaray Nef tam 39.12 dakika oyunu önde götürürken Bahçeşehir Koleji sadece oyunun başlarında 48 saniye önde oynayabildi.

Bahçeşehir kısaları eline gelen her topu neredeyse üçlük olarak kullanırken Galatasaray iç-dış dengesi ve özellikle Caloiaro’nun çember altı hücumlarına tam destek verince içeriden çok skor üretti. İki takım da sert savunma yaparken Galatasaray daha çok boyalı alanı kapatmayı tercih etti. Bahçeşehir ise dağınık bir görüntü sergilerken kazanabilecek havayı veremedi.

İlk yarı Galatasaray’dan 2 sayılık fark

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Galatasaray Nef, ilk 10 dakikayı 17-24 önde tamamladı. İkinci çeyreğe de iyi başlayan Galatasaray Nef, oyunma odasına 40-42’lik skorla girdi.

 

Son bölümde Galatasaray fark açtı

İkinci yarıya 9-0’lık bir seriyle başlayan Galatasaray, son çeyreğe de 53-66’lık skorla önde girdi. Son bölümde skor üstünlüğünü koruyan Galatasaray, rakibinin farkı kapatmasına izin vermedi ve sahadan 79-86 galip ayrılan taraf oldu.

  1. çeyrek: 17-24
  2. çeyrek: 40-42
  3. çeyrek: 53-66
  4. çeyrek: 79-86

Sadık Emir Kabaca yıldızlaştı

Karşılaşmada Galatasaray’da Sadık Emir Kabaca 17 sayı, 6 ribaund, Dylan Ennis 18 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve Angelo Caloiaro 16 sayı, 6 ribaund ile oynadı.

Bahçeşehir Koleji’nde Kasey Shepherd 19 sayıyla oynarken, Jerry Boutsiele’in 12 sayı, 8 ribaund, 3 bloğu yenilgiye engel olamadı.

Bu sonuçla Galatasaray Nef 4. galibiyetini alırken Bahçeşehir Koleji ise 6. yenilgisini yaşadı.

 

AJANSSPOR