Acele etmek !!!

Acele etmek !!!

Sezona bütçe ve ayrılan oyuncuların yerini doldurmakta zorlanan ve iyi giriş yapamayan Beşiktaş kritik derbide Galatasaray Nef’i deplasmanda baştan sona üstün oynadığı maçta yenerek nefes aldı. Beşiktaş Orelik,Usher ve McCormack’in çok iyi performansı ile öne çıkarken Okben Ulubay maçın yıldızı oldu.Okben hiç geri adım atmadı ve bir oyun kurucu gibi kararları veren isim oldu. Siyah beyazlılar çok fazla ribaund almanın ve çok sert oynamanın ödülünü alırken Galatasaray’ın maç boyunca ne yapmaya çalıştığı pek anlaşılmadı.1500 yabancı oyuncu tarayıp bu kadro kurulduysa bir yerde yanlışlık var.Mesela Rayman Morgan yerine bilinmeyen ve aslında muhasebeci olan ikizi gelmiş gibiydi bu gece.Tüm setler onun üzerine oynanırken Beşiktaş kurallar içindeki üst düzey sertliği ile sarı-kırmızılılara çemberi pek göstermedi.Arada Galatasaray’ın cılız hamleleri olsa da kazanmaya yetecek türden değildi.

Fenerbahçe’de iyi sezon geçirip şampiyonluk yaşayan Jehyve Floyd’un sakatlığı kesinlikle büyük talihsizlikti ama yeri de mantıklı bir isim ile dolmalıydı ! Morgan bu gece ABS fren oldu Galatasaray için.

Usher inanılmaz bir performans sergilerken Orelik tecrübesini ve diğer oyuncular da karakterlerini ortaya koyunca siyah-beyazlılar soluk aldı.Bu arada siz, siz olun ve ne kadar hoşlanmayıp gitmesini isteseniz de bir Koç için asla sosyal medyada anket düzenleyip yerine gelecek ismi tartışmaya açmayın.Bu bence çok etik dışı bir davranış.Bugün neyin anketini yapacaksınız mesela? Kandemir’den özür mü dileyeceksiniz?

Galatasaray cephesinde ise geçen yıl izlemekten çok büyük keyif aldığım takım, mali koşullardan tarih sayfalarına eklenip yeni ve bütçeye göre bir takım kurulsa da zor bir sezon olacak gibi duruyor.Geldiği gün eleştirip sonra ortaya koyduğu performans ile ayakta alkışladığım Koç Pistiolis bu sezon ortaya gerçekten üst düzey bir Koç performansı ortaya koymalı.Yoksa düşen bütçeler ve müthiş seyirci işi bir yere kadar götürebilir.Brian Angola ve Angelo Caloiaro ile ilgili büyük tereddütlerim var.Kötü oyuncu anlamında söylemiyorum asla.Ancak bu takımı sürükleyecek isimler gibi gelmedi bana. Caloiaro Maccabi’nin değişmeziydi ama yanında çok büyük oyuncular ile oynayıp tamamlayıcı rolündeydi.Galatasaray’da ise çok daha büyük katkı yapması gerekiyor.Bu bölümde kuşkularım var.

Sonuçta çok sert ve keyifli bir derbi izledik.Kazanan ve kaybedene seyir zevki için teşekkürler..

Kulüplerimiz iyi olsun ki Basketbolumuz sınıf atlasın…iyi şanslar tüm takımlara…