3 yıllık zorunlu tatile çıktık !

3 yıllık zorunlu tatile çıktık !

Dünya Şampiyonası elemelerinde oldukça dezavantajlı olan 12 Dev Adam soluk alabilmek için gittiği Belgrad’da tarihinin en kötü Sırp Takımlarından biri (2 kez Belçika’ya kaybeden) önünde son topta kaybederek 3 yıllık mecburi tatile çıktı !

Maç başlamadan önce kadroda olmayacağı açıklanan Doğuş Özdemiroğlu’nun son bir karar değişikliği ile kadroya girebileceğini umut ettim ama duvara çarptım. Gerçek oyun kurucu olarak sadece Kenan Sipahi ve 3-4 tane 1.5 numara ile organize olmayı bekledik ama beklediğimizi bulamadık. Takım halinde yaptığımız mücadeleye şapka çıkarıyorum. Her oynayan oyuncu kanının son damlasına kadar mücadele etti.  Wilbekin çok karakterli bir maç oynadı ama son bölüm lanetini yine aşamadık. Savunma ve mücadele işini iyi yaptık ama hücumda skor ihtiyacımız olan bölümlerde belki de kariyerinin en formda dönemini geçiren Melih Mahmutoğlu’nun bench’den maçı seyretmesi çok tuhaf oldu.

Bu akşam 1 sayı ile kazansak bile tur atlamıyorduk. Bu kez de Sırbistan’ın ekstra yenilgi almasını bekleyecektik. Ama en azından kazanarak beklemek başımızı dik tutardı. Şimdi ülkece çöktük…3 yıl zorunlu tatil..

Önceki gün yazdığımı tekrarlıyorum…kalan 2 maçı U18 ve U20 takımları ile umut vaad eden isimlerden seçip onlara apolet takalım ki başları ve omuzları dikleşsin. Madem İspanya ile İzmir’de Avrupa finali oynadık,bırakın o çocukları mutlu edip onurlandıralım. Arabanın anahtarını verelim..ve hiç yapamadığımız şeyi yapıp SABREDELİM !!!

Bu akşam Sırplar da sadece mücadele etti. Basketbol adına kötü ama mücadele bazında süper bir maç izledik. Veeeeeeee….LÜTFEN Wild Card peşinde koşmayalım..o zaman yine yetişecek oyuncuların önünü kapatırız. Olmadıysa olmamıştır. Biraz da işi oluruna bırakalım.

Ataman cesurca görevi kabul etti ve savaştı…bu çok net…saygı duymalıyız. Ancak çok ağır 2 kulvarda (Euroleague ve Türkiye Ligi) çok uzun ve sert mücadeleler ile yıprandıktan sonra ailesi ile en az 1 ay tatil yapıp Basketboldan tamamen uzaklaşması ve yorgun beyni dinlendirmesi, yeni sezon için şarj etmesi gerekirken Milli Takım macerası bence ağır hasar verdi. Sırada Barcelona derbisi var..onu atlatıp mutlaka 1 hafta dinlenmesi gerek çünkü Euroleague ve Türkiye Ligi çok uzun…Naçizane fikirlerim tabi ki..herhangi bilimsel  doğruluğu kesinlikle yok…ama böyle düşünüyorum.

Hayırlısı diyelim…mücadele için teşekkürler 12 Dev Adam